Liečba Orthokinom v prípade bolestí driekovej chrbtice

V dôsledku poškodenia chrupavky drobného medzistavcového kĺbu, v dôsledku poškodenia medzistavcovej platničky a jej vysunutím ( protrúzia, hernia disku) z pôvodnej fyziologickej polohy, alebo zúženia (stenózy) chrbticového kanála v dôsledku degenerácie, dochádza k mechanickému a zápalovému poškodeniu nervového koreňa a tým k bolestiam a poruchám hybnosti chrbtice. Liečba je zameraná na špecifické zníženie zápalu postihnutého nervu, ústupu bolesti, zlepšeniu hybnosti chrbtice a podporu regenerácie okolitého tkaniva a zabraňuje ďalším degradačným procesom v danej oblasti.

V prvom kroku sa vám väčším počtom striekačiek odoberie krv na celé ošetrenie. Vnútro striekačiek je uspôsobené tak, že určité bunky z krvi začnú tvoriť rôzne telu vlastné a protizápalové proteíny. Tento proteín je receptorový antagonista interleukínu 1 (IL-1Ra). V našom laboratóriu sa tieto telu vlastné proteíny získavajú bez pridávania ďalších látok. Takto vzniknutý roztok bielkovín (sérum) sa v druhom kroku vstrekuje do oblasti nervu, medzistavcovej platničky, a malých kĺbov stavcov pod CT kontrolou. Vstreknutie – aplikácia séra sa preto deje v miestnosti počítačového tomografu. V osobitných prípadoch možno na urýchlenie účinku v prípade silných bolestí injikovať spolu s Orthokinom aj iné lieky (ako je napríklad kortizón alebo lokálne pôsobiace anestetiká). Kombinácia bielkovín má silné účinky pôsobiace protizápalovo a proti bolesti. Z bezpečnostných dôvodov vaša krv musí byť vyšetrená na prítomnosť HIV, hepatitídy a iných infekcií.

Účinnosť a tolerovanie liečby s Orthokinom je klinicky dokázané a klinickými štúdiami vedecky doložené. Základy tejto biologickej metódy tvorí analýza svetovej literatúry, dlhoročný výskum, nezávislé klinické štúdie a lekárske skúsenosti.

Pri podávanej liečbe sa môže vyskytnúť zlyhanie krvného obehu, zápaly nervov, bolesti hlavy, závraty, zvýšené riziko infekcií (lokálnych a systémových), poruchy vnímania alebo slabosť s ochrnutím nôh.

Ďalšie informácie Vám ochotne poskytneme na týchto telefónnych číslach 055/229 5828, 5883 neurologické ambulancie, 055/229 5750, 5754 neurologické oddelenie alebo na mobilnom telefónnom čísle 0911 511 881 alebo 0917 853 944.

Zdieľať článok
Prečo si vybrať nás?
  • lekárske vyšetrenia bez čakania
  • široký rozsah lek. odborností
  • príjmný prístup a starostlivosť
  • moderné technické vybavenie
  • výsledky v deň vyšetrenia
  • elektronická zdravotná dokumentácia
Viac informácií »
Napíšte nám

Máte otázky alebo pripomienky?

Kontaktujte nás