Liečba Orthokinom v prípade bolestí kĺbov pri artróze

V dôsledku poškodenia chrupavky v kĺbe, dochádza k zápalovej reakcii s bolesťami. Liečba je zameraná na špecifické zníženie zápalu postihnutého kĺbu a jeho okolia.

V prvom kroku sa vám väčším počtom striekačiek odoberie krv na celé ošetrenie. Vnútro striekačiek je uspôsobené tak, že určité bunky z krvi začnú tvoriť rôzne telu vlastné a protizápalové proteíny. Tento proteín je receptorový antagonista interleukínu 1 (IL-1Ra). V našom laboratóriu sa tieto telu vlastné proteíny získavajú bez pridávania ďalších látok. Takto vzniknutý roztok bielkovín (sérum) sa v druhom kroku vstrekuje do oblasti nervu, medzistavcovej platničky, malých a veľkých kĺbov, stavcov. V osobitných prípadoch možno na urýchlenie účinku v prípade silných bolestí injikovať spolu s Orthokinom aj iné lieky (ako je napríklad kortizón alebo lokálne pôsobiace anestetiká). Kombinácia bielkovín má silné účinky pôsobiace protizápalovo a proti bolesti. Z bezpečnostných dôvodov vaša krv musí byť vyšetrená na prítomnosť HIV, hepatitídy a iných infekcií.

Účinnosť a tolerovanie liečby s Orthokinom je klinicky dokázané a klinickými štúdiami vedecky doložené. Základy tejto biologickej metódy tvorí analýza svetovej literatúry, dlhoročný výskum, nezávislé klinické štúdie a lekárske skúsenosti.

Ako pri všetkých injekciách do kĺbu, pri podávanej liečbe sa môže vyskytnúť zlyhanie krvného obehu, zápaly nervov, bolesti hlavy, závraty, zvýšené riziko infekcií (lokálnych a systémových), poruchy vnímania alebo slabosť s ochrnutím nôh alebo ramien.

Ďalšie informácie Vám ochotne poskytneme na týchto telefónnych číslach 055/229 5879 ortopedická ambulancia, na mobilnom telefónnom čísle 0911 610 156, alebo 055/229 5822 reumatologická ambulancia.

Zdieľať článok
Prečo si vybrať nás?
  • lekárske vyšetrenia bez čakania
  • široký rozsah lek. odborností
  • príjmný prístup a starostlivosť
  • moderné technické vybavenie
  • výsledky v deň vyšetrenia
  • elektronická zdravotná dokumentácia
Viac informácií »
Napíšte nám

Máte otázky alebo pripomienky?

Kontaktujte nás