Nový Rtg prístroj

Naše zdravotnícke zariadenie sa v januári 2013, kúpou nového Rtg prístroja zaradilo medzi špičkové zariadenia svojho druhu na Slovensku.

Rádiodiagnostické pracovisko sme vybavili novým moderným digitálnym röntgenovým prístrojom od renomovanej spoločnosti FUJIFILM, ako aj zariadením umožňujúcim prenášať obraz na ďalšie pracoviská. Rtg prístroj s priamou digitalizáciou patrí medzi najmodernejšie Rtg prístroje, ktoré využívajú systém bezfilmovej technológie. Hlavným prínosom tohto nového prístroja je vysoká kvalita obrazu, neporovnateľná s klasickým röntgenom, a tiež úspora nákladov, ktoré sme vynakladali na nákup filmov do klasických röntgenov.


Samotné vyšetrenie je rovnaké, ale nespornou výhodou je pokles radiačnej záťaže vyšetrovaných pacientov a skrátenie času samotného vyšetrenia. Zároveň je prístroj šetrný aj k životnému prostrediu. Získaný obraz je možné ľahko archivovať v digitálnej podobe, čím pacient získava možnosť odniesť si snímky na CD nosiči. Snímky sú kedykoľvek prístupné v nezmenenej kvalite k porovnávaniu nálezov v rôznych časových obdobiach, a  taktiež sú prístupné ostatným užívateľom na jednotlivých oddeleniach, ako aj na odborných ambulanciách našej nemocnice.

Zdieľať článok
Prečo si vybrať nás?
  • lekárske vyšetrenia bez čakania
  • široký rozsah lek. odborností
  • príjmný prístup a starostlivosť
  • moderné technické vybavenie
  • výsledky v deň vyšetrenia
  • elektronická zdravotná dokumentácia
Viac informácií »
Napíšte nám

Máte otázky alebo pripomienky?

Kontaktujte nás