IV. Regionálny lekársky seminár

IV. Regionálny lekársky seminár

Železničná nemocnica s poliklinikou usporiadala dňa 20.7.2009 4. regionálny lekársky seminár, určený hlavne pre ortopédov a reumatológov pôsobiacich v Košiciach a okolí a pre vlastných lekárov.

Hlavnou témou prednášok boli niektoré aspekty liečby artropatií novou liečebnou metódou ORTHOKIN. Netypický letný termín konania seminára bol spôsobený tým, že sme využili prítomnosť pracovnej návštevy Dr. Med. Carstena Mosera z Ortopedickej kliniky Univerzity Heinricha Heineho v Dűsseldorfe, Nemecko, v našej nemocnici. Dr. Moser, člen lekárskeho tímu, ktorý túto metódu vynašiel a zaviedol do praxe, predniesol zásadnú prednášku Autologous Conditioned Serum in the Treatment of Orthopedic Diseases – The Orthokine Therapy. Pracovníci našej ortopedickej ambulancie, reumatologickej ambulancie a oddelenia klinickej biochémie v koreferátoch popísali svoje doterajšie zhruba polročné skúsenosti s aplikáciou tejto liečebnej metódy.

Účasť 32 lekárov a z nich 10 odborných lekárov z externého prostredia. Po prednáškach si záujemcovia individuálne podľa vlastného záujmu v sprievode primárov oddelení prezreli priestory našej nemocnice.

Zdieľať článok
Prečo si vybrať nás?
  • lekárske vyšetrenia bez čakania
  • široký rozsah lek. odborností
  • príjmný prístup a starostlivosť
  • moderné technické vybavenie
  • výsledky v deň vyšetrenia
  • elektronická zdravotná dokumentácia
Viac informácií »
Napíšte nám

Máte otázky alebo pripomienky?

Kontaktujte nás