Najlepšie matrace na spanie

Spánok je nevyhnutnou súčasťou každého dňa každého človeka. Snáď neexistuje človek či bytosť, ktorá by nevyžadovala spánok a odpočinok. Samozrejme, nájdu sa výnimky, ktorým stačí pár https://www.ckvt.cz/hotely/chorvatsko/stredni-dalmacie/makarska-riviera/dovolena-za-par-kacek hodín spánku. Avšak ako je všeobecne známe, bežný dospelý človek potrebuje spať priemerne denne sedem až osem hodín, čo je asi tretina nášho dňa. V prípade detí je tento počet hodín ešte vyšší a v prípade novorodencov a bábätiek je čas, ktorí strávia spánkom, je hlavnou činnosťou spolu s jedením.

postel s matracom

Mnoho ľudí však trpí nespavosťou či inými poruchami spánku. Nekvalitný spánok môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť nielen psychické problémy ako sú podráždenosť, nervozita či zabúdanie, avšak aj fyzické choroby oslabujúce telo. Z toho hľadiska by mala byť kvalita spánku pre nás ľudí naozaj na prvom mieste, avšak nie vždy tomu tak je. Vďaka kvalitnému spánku bude naše telo lepšie fungovať, jeho fyziologické funkcie budú v rovnováhe, čo dopomôže aj našej psychike lepšie zvládať stresové situácie počas dňa, s ktorými sa môžeme stretnúť. Pri deťoch je kvalita spánku ešte dôležitejšia, pretože dopomáha k normálnemu rastu a zdravému vývinu.

matrac na spanie

Kvalitu spánku ovplyvňujú mnohé faktory, napríklad strava, stresová záťaž počas dňa, teplota miestnosti, v ktorej spíme, ale taktiež aj kvalita matraca. Nemali by sme zanedbať výber kvalitného matraca. Veď predsa trávime v jeho spoločnosti až tretinu nášho dňa. V mnohých prípadoch zmena matraca môže naozaj dopomôcť k vyriešeniu všetkých spánkových problémov. Kvalitný matrac na spanie by mal splňovať jednak hygienické a zdravotné podmienky, ale taktiež aj vaše osobné preferencie o tvrdosti či mäkkosti matraca. Matrace na spanie vám poskytnú naozaj zdravé prostredie pre váš spánok, ale taktiež aj pre spánok vašich rodinných príslušníkov či priateľov či blízkych kamarátov