Chystáte sa na dovolenku v zime?

Zimná dovolenka predstavuje raj. Krásna zasnežená príroda vás obklopuje a vy sa cítite ako v inej krajine? Na čo si však musíte dávať pozor počas zimnej dovolenky? Viete sa vhodne správať na svahu počas vášho lyžovania? Aké iné športy sa ešte vykonávajú počas zimnej sezóny? Pri svahoch máte tiež veľa rôzneho ubytovania. Vyberte si to, ktoré vám najviac vyhovuje. Určite zimnú dovolenku trávite lyžovaní, či snowboardovaním alebo iným druhom zimných športov. Ak idete veľmi rýchlo dole svahom, vždy musíte dávať pozor aj na iných lyžiarov, ktorí tak isto trávia svoj voľný čas práve týmto úžasným športovaním.

lyžovanie

Dávajte veľký pozor, aby ste nezrazili nejaké dieťa, ktoré sa len učí lyžovať. Lyžovať by ste mali zodpovedne a s ohľaduplnosťou voči iným lyžiarom. Lyžiari si často dávajú rôzne pauzy na občerstvenie. Mnohí aj popíjajú alkohol, a to priamo na svahu. Pri vykonávaní tohto zimného športu by to nemalo byť pravidlom. Prišli ste si zalyžovať a nie sa opiť so svojimi priateľmi. Avšak mnohých to neodradí a svoj lahodný alkoholický nápoj si s radosťou a chuťou vypijú. Potom sa stávajú nebezpečným aj pre okolitých lyžiarov. Bežkovanie je tiež veľmi obľúbeným zimným športom. Bežkuje sa na rovine. Máte vyjazdené kolaje, po ktorých sa na lyžiach alebo skôr bežkách posúvate paličkami. Je to veľmi jednoduchý šport a zvládnu ho aj starší ľudia.

ubytovanie na svahu

Mnoho detí zvykne obľubovať v zimnom období práve hranie ľadového hokeja len tak rekreačne. Zamrznutá plocha vody vás láka užiť si naplno hru so svojimi rovesníkmi. Nezabúdajte však na nebezpečenstvo, ktoré vám hrozí, ak sa pod vami prelomí ľad. Ľad by mal mať dostatočnú hrúbku na to, aby ste ľadový hokej na ňom mohli hrať. Najlepším spôsobom ubytovania počas zimnej dovolenky je ubytovanie sa priamo na svahu. Máte kopec hneď, ako vykročíte z ubytovania von. Nemusíte dlho chodiť na ďaleký svah alebo kopec. Máte všetko na dosah ruky.