Obľúbenej klasiky sa vzdávať nemusíte

Mnohí z nás si ešte pamätajú žmurkajúce svetlá klasických žiaroviek, ktoré nám svietili v každej miestnosti. Tých sa pomaly zbavujeme a dnes už prevažná väčšina z nich upadla do zabudnutia. Nahradili ich moderné a úsporné LED svetelné zdroje, ktoré sú výkonom porovnateľné, ale k životnému prostrediu sú oveľa šetrnejšie. LED technológia zaznamenala úspech na poli osvetľovacej techniky a jej široké možnosti použitia spolu s variabilnosťou ju predurčujú k tomu, aby sa LED svietidlá stali najobľúbenejšími medzi zákazníkmi. V tvare panela, trubice, žiarovky, pásika alebo reflektora vyčarujú atmosféru, ktorú si želáme. V ponuke LED žiaroviek sa nachádzajú led ziarovky e14 viaceré typy s rozličnými päticami a rôznymi veľkosťami objímok. Medzi žiarovky so štandardným typom objímky, ktorý sa nazýva tiež úzky závit-14 mm, patria žiarovky s päticou E14. Ide o najvyužívanejší typ, a preto je možné klasické žiarovky jednoducho nahradiť úspornými LED žiarovkami tohto označenia bez toho, aby ste museli vymeniť celé svietidlo.

žiarovka, svetlo

V internetových obchodoch nájdete ponuky spoločnosti LEDprodukt s.r.o, ktorá predáva LED žiarovky E14 a tie sú vybavené kvalitnými SMD čipmi, COB alebo FILAMENT. Na výber je niekoľko druhov čo sa týka výkonu aj dizajnového prevedenia. Pre lepšiu orientáciu zákazníkov má každá žiarovka uvedený ekvivalentný výkon v porovnaní s klasickou žiarovkou. Navyše sú ešte vybavené CCD driverom, ktorého funkciou je eliminovať neželané preblikávanie aj potom, čo ju vypnete a tiež maximálne znížiť možnosť efektu jemného svietenia. Tieto neduhy sa totiž prejavujú pri lacnejších variantoch pochybných predajcov. Aj tieto typy žiaroviek sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej, a to neutrálnej, studenej a teplej farbe.

žiarovka, plameň

Za zmienku stojí kategória Dual-White žiaroviek, ktoré sú komfortné v možnosti nastavenia plynulého prechodu spomínaných odtieňov diaľkovým ovládačom, možnosťou je aj funkcia stmievateľnosti, ktorá umožňuje nastaviť si vlastnú úroveň osvetlenia. Typ žiarovky E14 Retro Filament je určená pre obdivovateľov retro štýlu, aj keď v modernejšom šate. Žiarovka má tvar klasickej sklenenej banky, nechýba jej vlákno, čo jej dodáva na vierohodnosti. Moderné, úsporné a funkčné a zároveň s nádychom retro tak, ako sa vám to páči.