Vegerecepty s bohatou chuťou

Vegetariánstvo môže byť rozhodnutie k zdravšiemu životnému štýlu, ktorý dosiahnete ľahko – začať však musíte od svojho myslenia. Tam sa rodí myšlienka, ako lepšie a efektívnejšie žiť, načerpať viac energie a chuti do každého dňa a každý deň zažívať niečo nové, plnohodnotné a zmysluplné. Pomôcť k zdravej výžive vám však pomôžu aj perfektné vegetariánske recepty. Nenáročné na prípravu, nutrične vyvážené, chutné a skvelé – chcete vedieť ako? Poďme na to! Ak máte v obľube výdatný boršč, je dobré vedieť, že vo vegetariánskej verzii sa dá pripraviť s plnou škálou zaujímavých chutí – postačí vám na to zelenina (mrkva, kapusta, petržlen, zemiaky, paradajky a v neposlednom rade chuťovo charakteristická cvikla), zeleninový vývar, zmes korenina a korenín a na dochutenie smotana či kôpor.

vegetariánske recepty

Neoceniteľným zdrojom bielkovín je červená šošovica, ktorá v podobe karbonátok s pridaním exotického korenia Adžika a pohánkovej múky vyčarí originálne hlavné jedlo či večeru. http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx%3FIDArticle%3D499353174%26IDMenu%3D75647487 Ste milovníkom šalátov? Ten tradičný zemiakový na vegetariánsky spôsob obsahuje zemiaky, mrkvu, petržlen, kyslé uhorky, kukuricu či syr, no vyhnete sa potravinám príliš zaťažujúcim trávenie – majonéza či tatárska omáčka – tak, že namiesto nich pridáte sójovú tatárku či biely jogurt – šalát tak nestratí na chuti.

vegetariánske recepty

Fitness šalát z chrumkavej zeleniny obohatí vlastnoručne pripravený adygejský syr, ktorý si viete vyrobiť aj v domácom prostredí v krátkom čase a s použitím minima surovín. Na našom webe nájdete inšpirácie a tipy aj na kaše plné vitamínov, ktoré zasýtia a pohladia na duši – či už klasické kukuričné alebo ryžové, alebo z quinoy, amarantu, pšena či bulguru, využiteľné aj vo forme prílohy k hlavnému jedlu.A čo takto dezert – karobová čokoláda alebo svieži indický nápoj Lassi? Inšpirácie na recepty hľadajte na našej webovej stránke a zachovajte si čistú myseľ a zdravé telo.