Krehké sklo si vyžaduje špeciálne spôsoby uchytávania a kotvenia na mieru

Pestrosť materiálov používaných pri výstavbe moderných budov dovoľuje využívať aj mnohé typy kotviacich prvkov či konštrukcií, ktoré sú základom stavebného diela a od ich stability závisí aj bezpečnosť celej stavby. Dôraz preto treba klásť hlavne na výber materiálu a druhým dôležitým elementom je typ kotvenia. Iný je určený na murované konštrukcie a iný na sklo či oceľové prvky. Projektovanie a výstavba nových budov, ktoré dnes vyrastajú, sa musia podriadiť najmä požiadavke bezpečnosti stavieb, na čo má vplyv aj výber vhodných materiálov, technologických postupov a spôsobov spájania konštrukcií či ich kotvenia.

Plochy skla treba spájať nenápadne, ale bezpečne

Na našom trhu existuje R50 SSS Lmmont.sk mnoho spoločností, ktoré sú zárukou kvalitne poskytovaných prác pri výrobe či realizáciách stavieb, jednou z nich je LM-MONT. Spoločnosť LM-MONT sa venuje konštrukciám zo skla, hliníka či nehrdzavejúcej ocele, dodáva ich na stavby a zároveň ich aj realizuje. Mnohé z ich konštrukčných systémov sú dobre známe aj našim projektantom, preto ich využívajú a navrhujú ako základné stavebné prvky moderných stavieb. Najbežnejšie sa na kvalite moderných stavieb podieľajú oceľové a sklenené konštrukcie a systémy, prepracované do detailov a vyrobené z kvalitných materiálov.

Madlá a úchyty môžu mať všelijaký tvar

Súčasťou však musia byť aj spôsoby kotvenia a uchytávania najmä sklenených a oceľových konštrukcií, prípadne ich vzájomné kombinácie. Sklenené prvky v interiéri predstavujú riziko, preto sa dôraz kladie na kvalitné uchytávanie, najmä z nehrdzavejúcej ocele. Pre spoločnosť LM-MONT je výroba kvalitných prvkov dôležitá, jedným z nich je aj typ úchytu s názvom R50 SSS, je to bodový úchyt, ktorý sa najčastejšie vyrába z nehrdzavejúcej ocele, povrch je upravený ako matný, úchyt je možné použiť pri hrúbke skla 10 až 21,52 mm a jeho súčasťou sú aj podložky pod sklo. Má tvar kruhu s priemerom 49,5mm, takže patrí k nenápadným, ale zato pevným úchytom sklenenej konštrukcie na zabezpečenie jej stability.