Potrebujem klimatizáciu – bodka!

Naozaj odmietam ďalší rok trpieť tie až nechutne vysoké teploty. Ventilátor nefunguje, ani ho nie je cítiť. Mobilná klimatizácia je dosť drahá a tiež nie je top. Bývali sme v staršom rodinnom dome, kde ešte chýbalo zateplenie. Bývali sme na poschodí a strecha sa na zateplenie ešte len chystala. viete si predstaviť ako je asi v takomto dome ak vonku v tieni je 36 stupňov. Večer okolo siedmej sa teploty vnútorných priestorov šplhali do neúnosných 37 – 38 stupňov, no vonku bolo stále veľmi teplo a vnútri bolo asi ešte horšie. Vždy som si v týchto chvíľach vravela ako obdivujem seniorov a ľudí so srdcovými chorobami, ktorý obývajú podobne teplé priestory. Ak sa v tom spoznáte, dáte mi za pravdu, že máte pocit a veľmi nepríjemný. Potíte sa, ťažko sa Vám dýcha a ste celkovo malátny. Plus je tu ten negatívny pocit frustrácie z toho, že sa nemáte kam pred teplom schovať. Je totiž vonku aj vnútri.

klimatizácia

Najskôr sme to riešili ventilátormi. Tie ale iba ten horúci vzduch rozohnali a mne variacej sa na sedačke to teda vôbec nepomohlo. Cítite sa ako kura v teplovzdušnej rúre. Nevadí, človek sa predsa nevzdáva. Veď ani to teplo nie. V noci sme mali príjemných 29 -30 stupňov. To je ten čas kedy od tepla neviete zaspať a prevaľujete sa na posteli ako párok na grile. Hodíte si jednu studenú sprchu, potom druhú a viete čo? Stále je Vám teplo. Tak si necháte pustený ventilátor a dúfate v zlepšenie. Jediné čo ale prichádza je zaseknutý chrbát. Skvelé. Tak sme sa odhodlali kúpiť mobilnú klimatizáciu. Veľa ľudí ju chváli a nemôžem ani ja teda povedať na ňu krivého slova. Priestor vychladila na znesiteľnú teplotu a nám bolo celkom príjemne. Problém bol ale v tom, že musela ísť vo dne v noci. Samozrejme tieto prístroje niečo zvládnu a sú aj kvalitné a odolné. Pre nás to bolo ako vykúpenie ale…

teplo nemá šancu

Časom chúďa začala vydávať divné zvuky. Nervózne som ju teda chodila kontrolovať a sledovať či z nej niečo netečie alebo proste neviem. Mala som nepríjemný pocit, som totiž úzkostlivý človek. Raz po prebdenej noci som si povedala dosť. Nepáčila sa mi tá rúra, čo mi trčala cez pol izby. Potrebovala som totiž vychladiť viac ako jednu miestnosť. Konkrétne päť a na to bola mobilná klimatizácia proste slabá. Škoda ale napriek tomu sme s ňou boli spokojný, no potrebovali sme viac. Jedného dňa mi proste rupli nervy. Potrebujem klimatizáciu! A bodka! Je jedno či hľadáte klimatizácie Šamorín, Bratislava, Košice. Na výber je z čoho a tak si dnes už užívame nielen horúce slnko ale aj príjemný chládok v dome. Paráda, proste na ňu nedám dopustiť.