Matcha na rôzne spôsoby

Možno sa snažíte schudnúť, možno len milujete zdravý životný štýl a možno ste o Matcha čaji ani nepočuli. Zdravý doplnok v podobe prášku, ktorý si môžete aj doma pripraviť v podobe čaju alebo latte pobláznil celý svet. Nie je sa však čo čudovať. Má skvele účinky na náš organizmus.

matcha

Čo je Matcha prášok

Na výrobu Matcha čaju či latte budete potrebovať Matcha prášok. A ten sa získava lisovaním Matcha lístkov. Ide o listy zeleného čaju odrody Matcha. Matcha zelený čaj je silný a obsahuje množstvo látok a antioxidantov, ktoré priaznivo pôsobia na náš organizmus. Matcha je vhodná aj pri chudnutí. Priaznivo pôsobí na tráviaci systém, urýchľuje metabolizmus a zabezpečí lepšie trávenie. Antioxidanty sú výborne na fungovanie cievneho systému. Matcha čaj je výborný aj na udržiavanie vašej imunity.

matcha

Ako pripraviť Matcha prášok?

Najjednoduchšia príprava je v podobe čaju. Matcha prášok jednoducho zalejete vodou o teplote 60 až 80 stupňov. Nezalievajte matchu vriacou vodou. Stratí tak mierne svoje účinky. Pokiaľ vymeníte vodu za mlieko, napenené mlieko, môžete si urobiť latte. Matcha latte je tento rok veľkým hitom aj v kaviarňach. Matcha latte si však jednoducho pripravíte aj doma. Stačí vám na to šejker. Napeníte mlieko a zalejete Matcha prášok. Matcha latte si nezabudnite aj dochutiť. Osladiť si ho môžete napríklad javorovým sirupom. Získate tak zdravý, chutný napoj. Matcha prášok je jedinečnou surovinou, ktorá pôsobí priaznivo na náš organizmus. A vy nemusíte urobiť nič iné, iba si ho pripraviť doma v podobe čaju alebo latte. A môžete začať vychutnávať a pritom robiť niečo pre svoje zdravie. Nahradíte svoj klasicky zelený čaj alebo kávu populárnym Matcha čajom. Kvalitné Matcha produkty nájdete na internetovej stránke totalvital.sk. Navštívte totalvital.sk ešte dnes a začnite s matchou.