Protipožiarne dvere sú súčasťou každej budovy

Navrhnúť budovy z materiálov a konštrukcií s použitím najmodernejších protipožiarnych systémov je úlohou projektantov, ktorí pracujú na projektoch a musia sa riadiť normami a zákonmi, mysliacimi na ochranu obyvateľov či všetkých užívateľov budov. Takto treba vyriešiť aj protipožiarne uzávery, teda okná a dvere. ALUPROF je spoločnosť, ktorej produkty zdobia mnohé stavby na svete, dodávajú konštrukcie najrozličnejšieho využitia, z plastov, hliníka, nehrdzavejúcej ocele a skla. Ponúkajú aj okenné a dverové systémy spolu so stenami, ktoré odolávajú ohňu a dymu, medzi najznámejšie patria MB-78EI a MB-118EI, ktorých požiarna odolnosť je EI90 a EI120, k nim pribudli aj dymotesné dvere, ale bez protipožiarnej odolnosti s označením MB-45D.

Všetky priestory treba chrániť pred ohňom

Spoločnosť prináša na trh stále nové požiarne dvere typy konštrukcií a systémov, prepracované a kvalitné, k takým patrí aj požiarny systém MB-60E EI, určený do interiéru, vhodný na výrobu dverí a stien do triedy EI30. Tento produkt je navrhnutý s jednoduchšou konštrukciou, ktorá má nižšiu hmotnosť, takže sa rýchlejšie vyrába a následne aj montuje, čo je významným prínosom v oblasti úspory financií, ktoré by bolo treba vynaložiť na tradičné postupy a riešenia.

MB-60E EI je systém, ktorý oproti starším verziám disponuje subtílnejšími rozmermi v šírkach pohľadov, ale aj menšej stavebnej hĺbke, čím sa šetrí priestor. Maximálne hmotnosť krídla je 120 kg, maximálne rozmery krídla: výška do 2354mm a šírka do 1393mm. V požiadavkách na vodotesnosť spĺňa triedu 3A nepriepustnosť vzduchu je triedy 2 a protipožiarna odolnosť do EI30.

Moderný typ protipožiarnych dverí

Technické parametre konštrukcií sú dôležité z mnohých hľadísk, pri novostavbách sa však dbá aj na dizajnové prevedenie, ktoré hrá dôležitú úlohu pri tvorbe fasád a interiérov. Pohľady na súčasné moderné budovy určite vzbudzujú dojem čistých línií, estetického prepojenia s praktickým a všetko je v celkovom súlade.